Karostā aizvadīta brīnišķīga nedēļa, kurā Karostas festivāls vienoja mākslu un mūziku, senos spēkratus, tika atklātas jaunas vietas un radītas jaunas idejas, diskutēts par aktuālo, un vienkārši baudīta vasara un kopā būšana.

Karostas festivālā šogad piedalījās 14 mākslinieki no 6 dažādām valstīm. Viņi veidoja mākslas darbus Karostas cietumā, ūdenstornī un Redanā, kā arī instalāciju Karostas Arsenālā.

Karostas ūdenstornī tika atklātas mākslinieku rezidences. Mākslinieki strādās ūdenstornī visu vasaru, un apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt mākslinieku līdzatvestās izstādes, bet arī sekot radošajam procesam. Karostas ūdenstornis atvērts apmeklētājiem trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no pl. 13-18 un sestdienās no pl. 12-15. Ūdenstornī strādā tēlnieks Egons Peršēvics, gleznotāji Reinis Liepa un Veronika Frolova.

Redanā instalāciju ar nosaukumu “Buča” izveidojis Kirils Panteļējevs. Kirils Panteļējevs: “Galvenā tēma darbā ir dzīves pretrunas, tas ir, spēks pret maigumu, agresija pret neaizsargātību, vieglprātība pret pārdomām un rūpēm. Instalālcijas forma ir aizgūta no Salvadora Dalī, viņa slavenā dīvāna lūpu formā. Nosaukums “Buča” no vienas puses, nes sevī zināmu rotaļīgumu, glamūru, no otras puses, drāma, karš un upuris. Traģēdija Bučas pilsētā tagad ir zināma visai pasaulei. Izmantotais materiāls ir riepas – galu galā riepas izmanto pagaidu nocietinājumiem, ceļu bloķēšanai. Tāpēc es mēģināju savienot nesaistītas lietas. Lūk, kas tagad notiek! Galu galā mēs joprojām nevaram saprast un pieņemt, kā var notikt tas, kas tagad notiek Ukrainā! Mūsu civilizētā un izlutinātā pasaule pēkšņi ieraudzīja kaut ko tādu, ko vienkārši nav iespējams “sagremot”. Šī pretruna veidoja mana darba pamatu.”

Redanā apskatāmi arī spāņu mākslinieku SERGARE sienu gleznojumi – meitenes portrets un vardīte laivā, kā arī igauņu mākslinieces Reelika Tooming gleznojums “Zvēru restorāns”, Kim Schmitz Coll no koka veidotā instalācija un karostnieka Igora Ničaja “levitējošie galdiņi”.

Karostas cietuma kamerās apskatāmi Clara Cabrera un Luis Guevara portretu gleznojumi un Aijas Vidneres instalācija “Zudusī paradīze”, kuru Aija izveidojusi, ietekmējoties no Melānijas Vanagas grāmatas “Veļupes krastā”. Atmodas bulvārī 21 visiem pamanāms ir lielformāta sienas gleznojums, kuru veidojis Element-ton – karostnieks, kurš piedalās festivālā jau trešo gadu. Visu nedēļu festivālā piedalījās arī masku meistars un performanču mākslinieks no Lielbritānijas Huge Sillytoe, kura uzstāšanās bija vērojama gan ūdenstornī, gan Karostas cietumā.

Vēl visu šo nedēļu līdz 19.06. apskatāma Karostas Arsenālā izveidotā instalācija “SHELTER” (patvērums). Arsenāls atrodas Karostā pa ceļam no Beberliņiem uz Ziemeļu molu, vieta kartē apskatāma šeit https://goo.gl/maps/t22GZwS7HTLeYRVq5

Karostas festivāls sestdien pulcēja gandrīz 100 senos spēkratus. Notika diskusija par Karostai aktuāliem jautājumiem. Diskusijas jaukākā atziņa bija tāta – labi, ka vairs nav jāstrīdas par to, vai Karostā ir jābūt armijai, industrijai, mākslai un kultūrai; tagad visi piekrīt, ka tam visam ir vieta un nākotne Karostā. Festivāla pasākumos piedalījās 28 mūziķi no 6 dažādām apvienībām, tajā skaitā no Liepājas 2. mūzikas skolas.

Organizētāji, Karostas glābšanas biedrība, lēš, ka Karostas festivāla pāsākumus šogad apmeklēja vairāk kā 10 000 cilvēku. Visi pasākumi bija bez maksas. Karostas festivālu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.