Ekskursija pa Karostas cietumu

Cenas ekskursijai  

pieaugušajiem 7 EUR

skolēniem, pensionāriem, studentiem 3,50 EUR

bērniem līdz 6 gadiem bez maksas

bērniem ar 3+ ģimenes karti bez maksas.

Ekskursiju sākums darba laikā katrā veselā stundā. Ekskursijas ilgums aptuveni  45 minūtes. Ekskursantu grupām lielākām par 10 personām pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tel. +371 26369470.

 

EKSKURSIJA AR ŠOVA ELEMENTIEM

Ekskursija ar šova elementiem ir pasākums tiem, kas grib ko vairāk par parastu ekskursiju un kam ir bail piedalīties izrādē “Aiz restēm”! Ekskursijas laikā jāievēro disciplīna, jāpiedalās ierindas mācībā, iespējams, ka tiksiet ievietots kamerā, bet nepaklausības gadījumā tiksiet sodīts…

Piedāvājam grupām (6 – 50 personas, paredzēts bērniem no 7 gadu vecuma) pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tel. +371 26369470. Ekskursijas ar šova elementiem svešvalodās (ENG, RUS, pēc pieprasījuma DE).

Pasākuma ilgums aptuveni 1 stunda.

 

Cena ekskursijai ar šova elementiem

pieaugušajiem 8 EUR

skolēniem, pensionāriem, studentiem 4,50 EUR

bērniem ar 3+ ģimenes karti bez maksas.

minimālā cena grupai – 80 EUR (ja grupa 6 – 10 personas).

 

KAROSTAS CIETUMA DARBA LAIKS:

jūnijā, jūlijā, augustā katru dienu 9:00 – 19:00,

maijā un septembrī katru dienu 10:00 – 18:00,

okt. – apr. piektdienās, sestdienās, svētdienās 12:00 – 16:00.

Ar iepriekšēju pieteikšanos eksursijas un citas programmas pieejamas citos laikos gan darba dienās, gan brīvdienās,

tel. +371 26369470.

 

Karostas cietums sācis darboties pirms vairāk kā 100 gadiem

 

Tas ir vienīgais tūristiem atvērtais militārais cietums Eiropā

 

Cietums, no kura neviens nekad nav izbēdzis

 

Karostas cietums aptaujās atzīts par pārsteidzošāko un neparastāko viesnīcu pasaulē

 

ASV spoku mednieki (Ghost Hunters International) nosauca Karostas cietumu par spoku apsēstāko vietu pasaulē

 

Karostas cietums jeb virssardze. Ēka celta ap 1900. gadu un līdz pat 1997. gadam kalpojusi kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta. Jau kopš pirmajiem gadiem tā ir bijusi drūma vieta cilvēku likteņu salaušanai un brīvā gara apspiešanai. Mainījās varas un līdz ar to mainījās ieslodzītie, bija revolucionāri, cara armijas matroži un apakšvirsnieki, vācu Vērmahta dezertieri, Staļina laika tautas ienaidnieki, padomju armijas un Latvijas armijas karavīri un citi nepaklausīgie. Pēdējie ieslodzītie uzrakstus uz kameru sienām atstājuši vēl samērā nesen – 1997.gadā.

Virssardzē ir novērotas dažādas neizskaidrojamas parādības – klaudzoši soļi, elektrisko spuldzīšu pašizskrūvēšanās, neizskaidrojama aizvērtu kameru atvēršanās… tomēr visnepatīkamāk ne vienu vien pārsteigusi šķietamu tēlu parādīšanās cietuma gaiteņos…

Ekskursijas Karostas cietumā notiek tikai gida pavadībā. Ekskursijas laikā Jums būs iespēja apskatīt cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināt Karostas vēsturi un interesantus notikumus no cietuma dzīves, apskatīt kameras un karceri, kā arī iepazīt Karostas cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par II Pasaules karu, Kureliešiem, padomju laikiem, Atmodu Liepājā.

 

Karostas cietuma ēku apsaimnieko sabiedriskā labuma organizācija “Karostas glābšanas biedrība”, kuras mērķi ir Karostas kultūrvēsturisko objektu saglabāšana, atjaunošana un popularizēšana.

Iegādājoties biļeti ekskursijai pa Karostas cietumu, Jūs 50 % no summas ziedojat Karostas kultūrvēsturisko objektu saglabāšanai.

  1. gadā saņemtie ziedojumi tiks izlietoti muzeja ekspozīciju atjaunošanai Karostas cietumā un Redana izgaismošanai.