Jaunumi

19.01.2023
- Preses relīze

Šogad Karostas festivāls notiks jau 5. reizi. Tradicionāli galvenais festivāla notikums ir mākslinieku plenērs. Mākslinieki nedēļu vai ilgāk strādā dažādās Karostas vietās un rada paliekošus mākslas darbus. Četru aizvadīto festivālu laikā radīti daudzi sienu gleznojumi Redanā, Ziemeļu fortos, Karostas cietumā un Karostas pilsētvidē. Notikušas vērienīgas izstādes un mākslinieku atvērtās darbnīcas Karostas ūdenstornī. Mākslinieki veido arī skulptūras, instalācijas, rada dziesmas un performances. Katru gadu Karostas festivālā tiek “atklāts” kāds jauns objekts. 2019. gadā tas bija Redans, kas tagad jau izveidots par iecienītu tūrisma objektu un pasākumu vietu. 2020. gadā Karostas ūdenstornis tika atvērts plašākai sabiedrībai un tur visu vasaru notika pirmās atvērtās mākslinieku darbnīcas. 2022. gadā līdz tam daudzu liepājnieku nezināmajā Arsenālā tika izveidota Ritvara Embrekta instalācija “Shelter”.

Karostas festivālā līdz šim piedalījušies mākslinieki no 12 valstīm. Pēdējos gados ārzemju mākslinieku ierašanās bija ierobežota, toties festivālā piedalījušās Latvijas mākslas izcilības – Ritums Ivanovs, Heinrihsonu ģimene, Andris Vītoliņš, Kristians Brekte un citi.

Šogad gaidām pieteikumus no māksliniekiem, kam ir drosmīgas idejas un kas vēlas ar savu devumu papildināt Karostas neparasto vidi. Šogad festivāla devīze ir “Mākslas ir tik daudz kā nekad”.

Festivāla programmā ir arī koncerti, seno spēkratu parāde, pasākumi bērniem, publiskas diskusijas un citas daudzveidīgas aktivitātes. Visi Karostas festivāla pasākumi ir bez maksas.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība un līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība.

Informācija par pieteikšanos

https://karostascietums.lv/karostas-festivals-2023/

25.11.2022
- Uncategorized

Sākot ar 10. decembri, Redanā darbosies Ziemassvētku Rūķu ciems.  Rūķu ciems būs atvērts no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 16.00-20.00 un darbosies līdz 30. decembrim. 24. decembrī Rūķi paši svinēs Ziemassvētkus, un ciems būs slēgts.

Rūķu ciema atklāšana notiks sestdien, 10.decembrī pulksten 16.

Pulksten 17 ieradīsies Ziemassvētku vecītis, un tiks iedegta Redana svētku egle un uguns skulptūra. Pēc tam Ziemassvētku vecītis sanākušajiem mācīs jaunās rūķu dejas, varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, spēlēt ēnu teātri, nobaudīt ēdienus un dzērienus, skatīties Ziemassvētku multfilmu un ļauties rūķu sarūpētajiem pārsteigumiem.

Turpmāk katru dienu no trešdienas līdz svētdienai Redans būs izgaismots un saposts Ziemassvētku noskaņās. Apmeklētāji varēs iziet Rūķu uzdevumu taku, noskatīties multfilmu, būs dažādi foto stūrīši, ugunskurs un silta tēja. Katrs pats varēs uzcept ugunskurā desiņas un maršmelovus.

Piektdienās, sestdienās un svētdienās notiks radošās darbnīcas ar Rūķi, atrakcijas un dejas ar Ziemassvētku vecīti, ēnu teātris, uguns skulptūra un bufete.

Rūķi gaidīs individuālos apmeklētājus, kā lielas un mazas grupas. Pieteikumus grupu apmeklējumiem pieņem pa tel. 26369470.

 

Vairāk šeit

08.11.2022
- Jaunākā ziņa

14. NOVEMBRIS

Karostas glābšanas biedrības kolektīvs aicina Liepājā atzīmēt 14. novembri – dienu, kad 1919. gadā tika izcīnīta uzvara pār bermontiešiem, un godināt Neatkarības kara varoņus, noliekot ziedus un sveces Redanā un pie Karostas komandanta virsleitnanta Roberta Radziņa piemiņas akmens.

Ziedu nolikšana notiks 14.novembrī pulksten 17 Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86.

 

PATRIOTISKĀ NEDĒĻA

Patriotiskājā nedēļā  11.-20. novembrī Redanā izveidots īpašs valsts svētkiem veltīts piedāvājums, lai katrs varētu atnākt un profesionāla gida vadībā uzzināt par Neatkarības kara notikumiem Liepājā un godināt varoņu piemiņu, noliekot svecīti vai ziedus pie Karostas komandanta virsleitnanta Roberta Radziņa piemiņas akmens vai ar savu svecīti izgaismojot mums visiem tik nozīmīgo vārdu BRĪVĪBA.

REDANA Darba laiks 11., 12., 13., 18., 19. un 20. NOVEMBRĪ no 12.00-16.00.

Novembrī Karostas muzeja un Neatkarības kara muzeja Redanā apmeklējumam īpašas cenas:

2 eiro pieaugušajiem,

1 eiro bērniem, skolēniem, pieaugušajiem.

 

SKOLĒNU GRUPĀM

14.-17. novembrī īpašs piedāvājums skolēnu grupām!

Piedāvājam Redanā bezmaksas vēstures nodarbības par 1919. gada Neatkarības kara notikumiem Liepājā, kad Redans bija brīvības cīņu epicentrs.

Nodarbībām jāpiesakās pa tel. 26369470 vai e-pastu info@karostascietums.lv

Vēstures nodarbības iespējams apvienot ar pārgājienu pa Brīvības taku, spēli “Noslēpumu sala” un pikniku Redanā.

 

27.10.2022
- Preses relīze

Šonedēļ Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86 tiks svinēti gaismas svētki – trīs vakarus notiks Karostas Gaismas festivāls.

Festivālā jau iesaistījušies vairāk kā 100 Liepājas skolēni, kas divu mēnešu laikā ir izgatavojuši lampas no dažādiem otreiz lietojamiem materiāliem. Festivāla rīkotāji, Karostas glābšanas biedrība, saka lielu paldies skolotājiem un skolēniem, kas atsaucās šai iniciatīvai.

Skolēnu izgatavotās lampas tiks izstādītas Redanā un pēc festivāla atdotas atpakaļ to autoriem.

Festivālā ar saviem gaismas objektiem piedalīsies vairāki zināmi Latvijas mākslinieki. Egons Peršēvics festivālam izgatavos gaismas puzuri, kā arī izstādīs savus iepriekšējos gados tapušos gaismas objektus. Kristians Brekte savā mākslas darbā izmantos vecajā Kuģu remontrūpnīcā atrastās lietas. Kirils Panteļējevs “atvērs acis” Redana kokiem.

Karostas Gaismas festivāls norisināsies trīs vakarus – 28., 29. un 30. oktobrī. Sākums katru vakaru pulksten 18.

Pulksten 19 apmeklētājus priecēs mūzika pie ugunskura. Piektdienas vakarā muzicēs dziesminieks Arnis Miltiņš ar meitu Laumu, kas izpildīs sirsnīgas dziesmas, iesaistot arī apmeklētājus. Sestdienas vakarā pie ugunskura spēlēs grupa “TRANS CEN DEN TĀLĒ”, kuras skaņdarbi iešūpos transā un aizvedīs tālē – tajā tālē, kur ilgojamies nonākt. Svētdien Roberts Dinters un Zanda Štrause izpildīs dažādas zināmas, ne tik zināmas, līdzi dziedamas un klausāmas, mīļas, ne tik mīļas, bet noteikti sajūtamas dziesmas pavisam akustiskā manierē, ugunskura sildītā atmosfērā, izmantojot tikai savas balsis un ģitāras.

Katru vakaru pulksten 21 notiks uguns šovs.

Festivālā darbosies bufete, varēs iegādāties aksesuārus ar gaismiņām, ļauties mākslinieces idejām un izkrāsot sev seju ar atstarojošām krāsām. Notiks ierakuma sveču meistardarbnīca un laimes laternu pludināšana Cietokšņa kanālā. Visi apmeklētāji varēs piedalīties kāda mums visiem nozīmīga un ļoti svarīga vārda izgaismošanā, katrs pievienojot savu svecīti. Festivāla apmeklētāji aicināti paņemt līdzi katrs savu sveci.

Karostas Gaismas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība sadarbībā ar SIA “Karostas cietums II” un ar Liepājas pilsētas pašvaldības atbalstu.

21.09.2022
- Preses relīze

Oktobra pēdējā nedēļā Redanā notiks Karostas gaismas festivāls.

Trīs vakarus, 28., 29. un 30 oktobrī, tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki. Gaisma – gan dzīva uguns, gan elektriskā gaisma, gan gaismas projekcijas – tiks izmantoti visi šie elementi.

Redanā varēs apskatīt pazīstamu mākslinieku veidotus gaismas objektus. Piedalīsies mākslinieki Kirils Panteļējevs, Kristians Brekte, Egons Peršēvics un citi.

Visus trīs vakarus notiks sveču mandalu veidošana, ierakumu sveču izgatavošana un ugunsšovs – žonglēšana ar uguni un uguns skulptūras.

Gaismas aktivitātes papildinās muzicēšana pie ugunskura. Piedalīsies dziedātājs Arnis Miltiņš ar meitu Laimu, Roberts Dinters, Zanda Štrausa un grupa “Transcendentālē”.

Liepājas skolēni Gaismas festivālam darinās lampas no atkārtoti izmantotiem materiāliem, tādējādi pievēršot uzmanību ekoloģijas un patēriņa ierobežošanas jautājumiem. KGB nodrošinās lampu sagataves, un skolēni izgatavos lampu abažūrus. Jaunieši tiks aicināti saskatīt sadzīves lietu skaistumu un noderīgumu otrreizējā lietošanā. Visas izgatavotās lampas tiks izstādītas Redanā. Labākie autori saņems balvas. Pēc festivāla autori varēs izgatavotās lampas saņemt atpakaļ un lietot sadzīvē.

Liepājas skolēni un skolotāji, kā arī interešu izglītības vadītāji aicināti iesaistīties un pieteikties saņemt sagataves un izgatavot lampas, zvanot 26369470 vai rakstot e-pastu uz info@karostascietums.lv

Skolēnu brīvdienu nedēļā Karostas cietumā katram interesentam būs iespēja atnākt un izgatavot savu lampu profesionāla mākslinieka vadībā. Nodarbībām jāpiesakās iepriekš.

Karostas gaismas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība ar Liepājas domes Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

14.09.2022
- Uncategorized

Ņemot vērā dalībnieku lielo atsaucību dalībai pārgājienos vasarā, Karostas glābšanas biedrība nolēmusi turpināt aizsākto tradīciju un reizi mēnesī piedāvāt pārgājienu ar profesionālu gidu pa Karostu.

Pārgājiens pa Brīvības taku notiks 18.septembrī. Sākums pulksten 11 Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86. Maršruta garums ir 10 km. Pārgājiena ilgums apmēram 3 stundas.

Pārgājienam jāpieskās iepriekš pa telefonu vai watsapp 26369470.

Pēc pārgājiena iespējams turpināt svētdienas atpūtu Redanā, kur ir labiekārtotas piknika vietas, kā arī iespēja apskatīt Karostas un Neatkarības kara muzeju.

Dalības maksa pārgājienā 5 eiro pieaugušajiem, 3,50 eiro – skolēniem, studentiem, pensionāriem.

02.09.2022
- Uncategorized

Karostas glābšanas biedrība (KGB) šogad piedalās akcijā “Mājas kafejnīcu dienas 2022” un aicina “Brīvības cīnītāja svētku pusdienās” 10. septembrī Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86, no pl. 12.00-18.00.

Galdā tiks celtas šmorētas ribiņas ar mundierī ceptiem kartupeļiem, uz ugunskura vārīta baraviku zupa, cepti dārzeņi ar zaļumu sviesta cepurīti. Desertā – ābolu uzputenis ar vaniļas mērci.

Mājas kafejnīcu dienā, 10.septembrī, visiem Redana apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Karostas un Neatkarības kara muzeju par īpašu cenu – 2 eiro pieaugušajiem un 1 eiro bērniem. Būs arī iespēja izmēģināt dažādus Redanā šovasar tapušos aktīvās atpūtas elementus – virvju pārceltuvi, sadarbības trīsstūri, Morzes ābeci, granātu mešanu u.c. Būs arī fotostūrītis un ierakumu sveču izgatavošanas darbnīca.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. “Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, noritēs arī plaša kultūras un izklaides programma. No jūlija līdz pat septembra vidum akcijā piedalās vairāk nekā 400 Latvijas saimnieces un saimnieki.

14.06.2022
- Preses relīze

Karostā aizvadīta brīnišķīga nedēļa, kurā Karostas festivāls vienoja mākslu un mūziku, senos spēkratus, tika atklātas jaunas vietas un radītas jaunas idejas, diskutēts par aktuālo, un vienkārši baudīta vasara un kopā būšana.

Karostas festivālā šogad piedalījās 14 mākslinieki no 6 dažādām valstīm. Viņi veidoja mākslas darbus Karostas cietumā, ūdenstornī un Redanā, kā arī instalāciju Karostas Arsenālā.

Karostas ūdenstornī tika atklātas mākslinieku rezidences. Mākslinieki strādās ūdenstornī visu vasaru, un apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt mākslinieku līdzatvestās izstādes, bet arī sekot radošajam procesam. Karostas ūdenstornis atvērts apmeklētājiem trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no pl. 13-18 un sestdienās no pl. 12-15. Ūdenstornī strādā tēlnieks Egons Peršēvics, gleznotāji Reinis Liepa un Veronika Frolova.

Redanā instalāciju ar nosaukumu “Buča” izveidojis Kirils Panteļējevs. Kirils Panteļējevs: “Galvenā tēma darbā ir dzīves pretrunas, tas ir, spēks pret maigumu, agresija pret neaizsargātību, vieglprātība pret pārdomām un rūpēm. Instalālcijas forma ir aizgūta no Salvadora Dalī, viņa slavenā dīvāna lūpu formā. Nosaukums “Buča” no vienas puses, nes sevī zināmu rotaļīgumu, glamūru, no otras puses, drāma, karš un upuris. Traģēdija Bučas pilsētā tagad ir zināma visai pasaulei. Izmantotais materiāls ir riepas – galu galā riepas izmanto pagaidu nocietinājumiem, ceļu bloķēšanai. Tāpēc es mēģināju savienot nesaistītas lietas. Lūk, kas tagad notiek! Galu galā mēs joprojām nevaram saprast un pieņemt, kā var notikt tas, kas tagad notiek Ukrainā! Mūsu civilizētā un izlutinātā pasaule pēkšņi ieraudzīja kaut ko tādu, ko vienkārši nav iespējams “sagremot”. Šī pretruna veidoja mana darba pamatu.”

Redanā apskatāmi arī spāņu mākslinieku SERGARE sienu gleznojumi – meitenes portrets un vardīte laivā, kā arī igauņu mākslinieces Reelika Tooming gleznojums “Zvēru restorāns”, Kim Schmitz Coll no koka veidotā instalācija un karostnieka Igora Ničaja “levitējošie galdiņi”.

Karostas cietuma kamerās apskatāmi Clara Cabrera un Luis Guevara portretu gleznojumi un Aijas Vidneres instalācija “Zudusī paradīze”, kuru Aija izveidojusi, ietekmējoties no Melānijas Vanagas grāmatas “Veļupes krastā”. Atmodas bulvārī 21 visiem pamanāms ir lielformāta sienas gleznojums, kuru veidojis Element-ton – karostnieks, kurš piedalās festivālā jau trešo gadu. Visu nedēļu festivālā piedalījās arī masku meistars un performanču mākslinieks no Lielbritānijas Huge Sillytoe, kura uzstāšanās bija vērojama gan ūdenstornī, gan Karostas cietumā.

Vēl visu šo nedēļu līdz 19.06. apskatāma Karostas Arsenālā izveidotā instalācija “SHELTER” (patvērums). Arsenāls atrodas Karostā pa ceļam no Beberliņiem uz Ziemeļu molu, vieta kartē apskatāma šeit https://goo.gl/maps/t22GZwS7HTLeYRVq5

Karostas festivāls sestdien pulcēja gandrīz 100 senos spēkratus. Notika diskusija par Karostai aktuāliem jautājumiem. Diskusijas jaukākā atziņa bija tāta – labi, ka vairs nav jāstrīdas par to, vai Karostā ir jābūt armijai, industrijai, mākslai un kultūrai; tagad visi piekrīt, ka tam visam ir vieta un nākotne Karostā. Festivāla pasākumos piedalījās 28 mūziķi no 6 dažādām apvienībām, tajā skaitā no Liepājas 2. mūzikas skolas.

Organizētāji, Karostas glābšanas biedrība, lēš, ka Karostas festivāla pāsākumus šogad apmeklēja vairāk kā 10 000 cilvēku. Visi pasākumi bija bez maksas. Karostas festivālu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.

 

 

24.05.2022
- Preses relīze

Šogad Karostas festivāls norisināsies no 6. līdz 12. jūnijam. Tas sāksies ar mākslinieku plenēru un atvērtajām darbnīcām. Pirmie mākslinieki ieradīsies Karostā jau 5.jūnijā, lai 6 .jūnijā varētu uzsākt radošo procesu.

Karostas ūdenstornī šogad darbosies tēlnieks Egons Peršēvics un mākslinieki Reinis Liepa un Veronika Frolova. Karostas ūdenstornis atkal pārtaps par atvērtām mākslinieku darbnīcām, kur apmeklētājiem visas vasaras garumā būs iespēja sekot līdzi radošajam procesam.

Savukārt Redanā strādās Kirils Panteļejevs, kurš veidos apjomīgu instalāciju, spāņu mākslinieku grupa SERGARE no Burgosas un igauņu māksliniece Reelika Tooming, kas veidos sienu gleznojumus. Instalāciju veidos arī karostnieks Igors Ničajs. Karostas mākslinieks Element-ton veidos lielformāta gleznu uz nama sienas Atmodas bulvārī 21.

Karostas cietumā spāniete Clara Cabrera, kas patlaban dzīvo Liepājā, un Luis Guevara no Venecuēlas uz kameru sienām zīmēs apmeklētāju un darbinieku portretus. Savukārt karostniece Aija Vīdnere veidos instalāciju “Zaudētā paradīze”.

Šogad Karostas festivālā “tiks atklāts” vēl viens jauns Karostas objekts – Arsenāls, pamestais cara laika pulvera pagrabs – milzīgs pazemes angārs Karostas mežā, kurā Ritvars Embrekts veidos instalāciju SHELTER. Tā būs apskatāma piektdien, sestdien un svētdien.

Piektdien, 10.jūnijā, pulksten 15 tiks atklāti mākslas darbi Karostas ūdenstornī, Arsenālā un Element-ton sienas gleznojums Atmodas bulvārī 21.

Sestdienas, 11.jūnija, pasākumu programma sāksies ar jau tradicionālo publisko diskusiju Karostas cietuma pagalmā. Tā sāksies pulksten 11 un tiks translēta Karostas cietuma Facebook kontā. Diskusijas tēma “Karosta – Liepājā, Latvijā, pasaulē”.

Sestdien Karostas cietumā notiks masku mākslinieka no Lielbritānijas Huge Sillytoe radošā darbnīca un performance. Mākslinieka radošā izpausme ir saistīta ar brīvības sajūtas, ko priekšnesumā var sniegt maska, izpēti. Viņš veidos jaunu priekšnesumu, kurā pētīs ieslodzījuma, emancipācijas, būru, bēgšanas un identitātes tēmas.

Visu dienu Karostas cietumā darbosies vintage tirdziņš.

Sestdien Karostā pulcēsies senie spēkrati. Tos būs iespējams apskatīt laukumā Katedrāles ielas galā laikā no pulksten 14-16. Pēc tam spēkrati dosies parādes braucienā pa Karostu. Vēlāk vakarā tie pulcēsies Karostas cietuma pagalmā, kur pulksten 19:30 notiks apbalvošana.

Pulksten 20 cietuma pagalmā sāksies retro stila ballīte, uz kuru apmeklētāji aicināti ierasties 60- to, 70- to, 80-to, 90-to gadu tērpos.

Svētdien, 12.jūnijā pasākumi notiks Redanā. Laikā no 12-16 notiks Kirila Panteļējeva instalācijas atklāšana, sienas gleznojumu un I.Ničaja veidotā objekta atklāšana. Koncertēs Liepājas 2.mūzikas skolas audzēkņi, mūziķu grupas “EDE”, “Magone” un “Nejauši” (Roberts Dinters un Valdis Skarevičs kopā ar aktrisi Karīnu Tatarinovu).  Redanā būs tikšanās ar Neatkarības kara varoņiem – Liepājas jauniešiem, kas iejutīsies brīvības cīņu karavīru tēlos. Visas dienas garumā būs plaša programma bērniem, darbosies arī bufete.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība, tas norisināsies jau 4.reizi. Karostas festivālu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.

05.05.2022
- Preses relīze

Karostas glābšanas biedrība šovasar Karostā realizēs projektu “Divpadsmit izzinoši, izklaidējoši, aktīvi un intriģējoši pasākumi ģimenēm ar bērniem Karostā”. Projektu atbalsta Sociālās integrācijas fonds Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros.

Projekta mērķis ir piedāvāt ģimenēm ar bērniem saturīgas un izzinošas atpūtas iespējas, vienlaikus iepazīstot apkārtējo vidi, izzinot patriotiskus vēsturiskus notikumus un piedaloties kopīgos piedzīvojumos.

 

Sākot jau ar maiju, reizi mēnesī notiks pārgājiens ar Karostas gidu pa Brīvības taku ar pārsteigumiem, uzdevumiem un pikniku.

Tāpat reizi mēnesī, bet citās nedēļas nogalēs notiks pasākumi ģimenēm ar bērniem Redanā – spēle “Sajūtu labirints”, kur dalībniekiem tiek dota iespēja neparasti izbaudīt sajūtas, koncentrējoties uz atsevišķām maņām – redzi, dzirdi, tausti, ožu, garšu. Lai pastiprinātu konkrētas maņas uztveri, uz laiku tiek “atņemta” kāda cita maņa. Izbaudīt sajūtas varēs, ejot cauri vairākām Redana forta būvēm, kur būs jāveic uzdevumi, koncentrējoties uz kādu no maņām. Nobeigumā katrai ģimenei balvā tiks spēle “Karosta”.

Tiks piedāvātas arī četras “muzikālas” velo ekskursijas ar gidu pa Karostas populāriem objektiem, slepenām Karostas meža takām un pamestiem militāriem objektiem, nobeigumā pikniks.

 

Pasākumu programma maijā:

  1. maijā pārgājien pa Brīvības taku,
  2. maijā “Sajūtu labirints” Redanā,
  3. maijā velo ekskursija pa Karostu.

 

Tā kā dalībnieku skaits vienā pasākumā ir ierobežots, piedalīties varēs, iepriekš piesakoties pa tel. 26369470. Pieteikumi tiks reģistrēti pieteikšanās secībā, un, ja pieteiksies vairāk dalībnieku, priekšroka tiks dota ģimenēm pieteikšanās secībā, kamēr sasniegts paredzētais grupas dalībnieku skaits. Pārējie tiks aicināti piedalīties kādā no nākamajiem pasākumiem.