Jaunumi

31.03.2021
- Jaunākā ziņa

Sakarā ar valdības izdotajiem rīkojumiem, Karostas cietums joprojām, diemžēl arī Lieldienu brīvdienās, apmeklētājiem slēgts.

Iesakām apmeklēt Karostu, izmantojot tūrisma aplikāciju “Karosta Tourism”. Aplikācija bez maksas pieejama gan iPhone, gan Android tālruņiem App Store un Google Play vietnēs. Aplikācija piedāvā informāciju par 30 apskates un aktīvās atpūtas objektiem Karostā.

26.01.2021
- Preses relīze

Karostas cietuma radošā komanda piespiedu dīkstāvi izmantojusi, lai radītu jaunu pakalpojumu Karostas apmeklētājiem – laidusi klajā mobilo aplikāciju iOS un Android ierīcēm. Aplikācija piedāvā informāciju par 30 apskates un aktīvās atpūtas objektiem Karostā un vairāk kā 20 pakalpojumu vietām, tajā skaitā veikaliem, ēdināšanas, nakšņošanas un citām vietām, kas var noderēt ceļotājam Karostā. Ar aplikācijas palīdzību ir iespējams atrast ceļu līdz izvēlētajai vietai, veikt objektu atlasi un meklēšanu. Tā noteikti atvieglos Karostas apskati, radīs interesi par daudzveidīgajiem Karostas apskates objektiem, palīdzēs orientēties, atrast degvielas uzpildes staciju vai veikalu.
Aplikācija pagaidām ir pieejama divās valodās – latviski un angliski. Aplikācija bez maksas pieejama gan iPhone, gan Android tālruņiem App Store un Google Play vietnēs. Lai to pilnībā varētu izmantot, ir nepieciešams tikai interneta pieslēgums un aktivizēta globālā pozicionēšanas sistēma jeb GPS.
Neraugoties uz mobilo aplikāciju popularitāti ceļotāju vidū, “Karosta Tourism” ir pirmā tūrisma aplikācija atsevišķai pilsētai vai tūrisma galamērķim Latvijā.
Aplikācija tiks regulāri atjaunota un papildināta, kā arī, ja būs pieprasījums, tulkota citās svešvalodās.

23.12.2020
- Jaunākā ziņa

Sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem Karostas cietums un Rūķu Brīnumciems Redanā slēgts.
Karostas cietuma kolektīvs un Redana Rūķi novēl visiem
Priecīgus un mierpilnus Ziemassvētkus un
laimīgu Jauno gadu!

08.12.2020
- Jaunākā ziņa

Redans ir izrotāts svētku noskaņās. Redanu var apskatīt no piektdienas līdz svētdienai laikā no 14.00-19.00.

04.11.2020
- Jaunākā ziņa

Šovasar jūnijā Karostas festivāla laikā, atsaucoties “BILŽU BIROJA” akcijai “Apglezno savu pastkastīti”, festivāla mākslinieki apgleznoja “BILŽU BIROJA” sarūpētās pastkastes.

Akcijā piedalījās festivāla mākslinieki Agnese un Jānis Rudzīši, Eduards Dubrovskis, Justīne Seile-Urtāne, Katrina Kolk, Klara Kabrera (Clara Cabrera), Katrīna Vīnerte un festivāla brīvprātīgie un atbalstītāji Andris Užegovs, Anete Reine, Spāre Vītola un jaunā māksliniece no Liepājas Bērnu mākslas skolas Patrīcija Krūče.

Festivāla organizētāji, Karostas glābšanas biedrība, izlēma pastkastes dāvināt Karostas tūrisma uzņēmējiem un citiem sadarbības partneriem Karostā.

J.Seiles-Urtānes apgleznoto pastkasti, kas sasaucas ar mākslinieces veidoto 3600 gleznu Karostas cietuma kamerā, saņēma piedzīvojumu parks “Tarzāns”. A.Reines un Katrinas Kolk apgleznotā pastkaste nonāca pie SIA “Liepājas ūdens”, jo uzņēmuma apsaimniekotais un joprojām lieliski saglabātais Karostas ūdenstornis šogad Karostas festivāla laikā pārtapa par jaunu kultūrvietu Karostā. A.Užegova veidotā pastkaste tika dāvināta “BB Wakepark”. Divpadsmitgadīgās P.Krūčes pastkaste turpmāk greznos kafejnīcu “Rietumkrasts”. Pastkastīte, kuru ar savītām rokām, kas simbolizē Latvijas tautas vienotību, apgleznojis E.Dubrovskis – līdzīgi kā savā lielformāta sienas gleznojumā Invalīdu ielā, tika uzdāvināta “Lāčplēša dārza svētku rīkotājiem biedrībai “Baringtons K2”. Agneses un Jāņa Rudzīšu apgleznotā pastkastīte tika pasniegta Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandierim pulkvežleitnantam V.Vecvagarim, pateicoties par līdzšinējo sadarbību patriotisma tūrisma attīstībā. K.Kabrera uz savas pastkastītes uzgleznoja Karostas cietuma ēkas fasādi. Tā pastkastīte turpmāk paliks cietumā.

20.10.2020
- Uncategorized

Skolēnu brīvdienu nedēļā (20.-25.10.) Karostas cietums atvērts katru dienu no pulksten 12 – 16. Ekskursiju sākums pulksten 12, 13, 14, 15 un 16.

AKCIJA – skolēniem ekskursijas cenā iekļauta burbuļvafele cietuma bufetē.

01.10.2020
- Jaunākā ziņa

Sākot no 1.oktobra, ekskursijas Karostas cietumā notiek piektdienās, sestdienās un svētdienās no pl.12-16.

Ekskursijas sākas pl. 12, 13, 14, 15, un 16.

Citā laikā cietumu var apmeklēt, tikai iepriekš piesakoties pa tel. 26369470 vai e-pastu info@karostascietums.lv

Piedāvājam ekskurijas pa Karostu, uz Redanu, Karostas ūdenstorni.

03.09.2020
- Jaunākā ziņa

Septembrī Karostas cietums atvērts apmeklētājiem katru dienu 10.00-18.00.

Gida vadītas ekskursijas sākas katrā veselā stundā. Grupu ekskursijas vēlams pieteikt iepriekš.

11., 12. un 13. septembrī Karostas cietums būs SLĒGTS apmeklētājiem.

17.08.2020
- Preses relīze

Šīs nedēļas nogalē, 21.-23.augustā, Karostā notiks Liepājas pašvaldības līdzfinansētā projekta “Karostas vasara” trešā un pēdējā daļa – īpaša nedēļas nogale ar daudzveidīgiem pasākumiem.

Piektdien, 21.augustā, pulksten 21.00 Karostas cietuma pagalmā bez maksas tiks demonstrēta filma “Blakus”. Tā ir 2019. gada spēlfilma par divu cilvēku komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Sestdien, 22.augustā, pulksten 11.00, 13.00 un 15.00 pie Karostas cietuma sāksies aptuveni pusotru stundu garas gida vadītas bezmaksas ekskursijas uz Karostas ūdenstorni. Ekskursijas pulksten 11 un 15 notiks latviešu un krievu valodā, pulksten 13 – latviešu un angļu valodā. Tiem, kas šovasar vēl nav paguvuši, būs iespēja apskatīt ūdenstorni un tur izstādītās mākslinieku Agates Apkalnes un Rituma Ivanova gleznas. Gleznas Karostas ūdenstornī tika izstādītas Karostas festivāla laikā, kas notika jūnijā. Rituma Ivanova lielformāta glezna “Esmu” tika radīta festivāla laikā speciāli ūdenstornim. Savukārt māksliniece Agate Apkalne joprojām ūdenstorni izmanto kā savu izbraukuma darbnīcu un rada tur jaunu gleznu ciklu. Paredzēts, ka gleznas būs apskatāmas līdz vasaras beigām.

Karostas cietuma pagalmā no pulksten 12.00 līdz 16.00 notiks vafeļu meistarklase. Karostas cietuma apmeklētājiem dalība tajā būs bez maksas. Pārējiem – 3 eiro. Laikā no 12.00 līdz 16.00 cietuma pagalmā notiks bezmaksas radošās darbnīcas bērniem.

Vakarā pulksten 20.00 Karostas cietuma pagalmā būs grupas “Magone” koncerts. Ieeja bez maksas.

Svētdien, 23.augustā, Karostā notiks foto orientēšanās pasākums “Māksla izglābs Karostu”, kas pulksten 10.00 sāksies pie Karostas cietuma. Orientēšanās dalībnieku uzdevums būs pēc īpaši sagatavotas kartes atrast Karostā 12 kontrolpunktus – mākslas un vēstures objektus, kas dabā būs “iezīmēti” ar nelielām tēlnieka Egona Peršēvica skulptūrām – Baltijas kara flotes kuģīšiem. Tā kā Karosta aizņem lielu teritoriju, lai apmeklētu visus atzīmētos objektus, noderēs kāds transporta līdzeklis. Orientēšanās pasākums noslēgsies pie Ziemeļu mola, kur pulksten 15.00 notiks brīvdabas uzvedums “Teika par Karostas nāru”. Karostas festivāla laikā tapusī Egona Peršēvica skulptūra “Karostas nāra” taps par pastāvīgu mākslas objektu Karostā.

Visi orientēšanās “Māksla izglābs Karostu” dalībnieki, kas būs apmeklējuši Karostas cietumu un visus mākslas objektus, piedalīsies loterijā. Balvās – dāvanu kartes no Karostas cietuma, bērnu izklaides vietas “Valzivs”, vindsērfinga kluba “Rietumkrasts”.

23.07.2020
- Preses relīze

Šīs nedēļas nogalē Karostā risināsies Liepājas pašvaldības līdzfinansētā projekta “Karostas vasara” otrā daļa – 25.un 26.jūlijā liepājniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas interesantas aktivitātes un jaunumi.
Sestdien, 25.jūlijā, pulksten 11.00, 13.00 un 15.00 pie Karostas cietuma sāksies aptuveni pusotru stundu garas gida vadītas bezmaksas velo ekskursijas pa Karostu. Ekskursijas pulksten 11 un 15 notiks latviešu un krievu valodā, pulksten 13 – latviešu un angļu valodā. Ja nav sava velosipēda, informāciju par velo īres iespējām Liepājā var iegūt
https://liepaja.travel/planot/iepazisti-apkartni/ar-velosipedu/

Karostas cietuma pagalmā no pulksten 12.00 līdz 16.00 notiks vafeļu un pankūku meistarklase. Karostas cietuma apmeklētājiem dalība tajā būs bez maksas. Pārējiem – 3 eiro. Laikā no 12.00 līdz 16.00 cietuma pagalmā notiks arī bezmaksas radošās darbnīcas bērniem.

Visi Karostas cietuma apmeklētāji 25.jūlijā piedalīsies loterijā, kur galvenā balva ir elektrovelosipēdu īre no SIA “Rietumkrasts” orientēšanās izbraukumam pa Karostas noslēpumainajām takām 26.jūlijā.

Vakarā, pulksten 20.00 Karostas cietuma pagalmā būs Vinila ballīte. Skanēs viss labais, nedaudz nepelnīti aizmirstais un šodien varbūt nenovērtētais no DJ Mārča Grīnbarta un Mārča tēta mūžu krātās vinilplašu kolekcijas. Ieeja bez maksas. Karostas cietuma bufetē sestdien – zivju diena! Tiks piedāvāta uz ugunskura vārīta lašu zupa un citas zivju delikateses.

Svētdien, 26.jūlijā, Karostā tiks piedāvāts jaunums – orientēšanās brauciens ar velosipēdiem pa Karostas meža noslēpumainajām takām. Šo velo maršrutu varētu dēvēt par urbāno maršrutu, jo tas ved pa ielām, kas katra nosaukta par godu kādam svarīgam notikumam vai cilvēkam. Karostas ielās kādreiz virmoja dzīvība, risinājās svarīgi notikumi. Šeit taču savulaik dzīvoja pat 30 tūkstoši cilvēku – militārpersonas ar savām ģimenēm! Tomēr tagad piedāvājam iepazīt Karostu, izbraukājot to pa noslēpumainām meža takām. Ielām kartē palikuši cēlie nosaukumi, bet tur neviens vairs nedzīvo, jo tā vairs nav pilsēta armijai, bet vieta, kur cilvēki harmoniski sadzīvo ar vēsturi un dabas daudzveidību. Šajā braucienā nebūs sacensības un uzvarētāju, galvenais ir braukšanas un izziņas prieks. Var braukt gan ar parastajiem, gan elektro velosipēdiem. Maršruta garums ir aptuveni 20 km. Pa ceļam ir daudz interesantu apskates objektu, piemēram, bijušais kara hospitāļa morgs, bijušās Liepājas cietokšņa centrālās pulvera noliktavas, tālmēru torņi, 1939.gada lielgabalu pozīcijas, kaprāļa Narkēvica ierakums, Redans u.c. Maršruta sākums būs Karostas cietumā no pl.9.00 līdz 16.00, kur katrs dalībnieks saņems maršruta karti un aprakstu. Maršruts ir marķēts posmā, kur tas iet pa Brīvības taku, bet kādam varbūt zināms izaicinājums būs, skatoties kartē, atrast pareizās ielas Karostas mežos.