Jaunumi

05.05.2022
- Preses relīze

Karostas glābšanas biedrība šovasar Karostā realizēs projektu “Divpadsmit izzinoši, izklaidējoši, aktīvi un intriģējoši pasākumi ģimenēm ar bērniem Karostā”. Projektu atbalsta Sociālās integrācijas fonds Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros.

Projekta mērķis ir piedāvāt ģimenēm ar bērniem saturīgas un izzinošas atpūtas iespējas, vienlaikus iepazīstot apkārtējo vidi, izzinot patriotiskus vēsturiskus notikumus un piedaloties kopīgos piedzīvojumos.

 

Sākot jau ar maiju, reizi mēnesī notiks pārgājiens ar Karostas gidu pa Brīvības taku ar pārsteigumiem, uzdevumiem un pikniku.

Tāpat reizi mēnesī, bet citās nedēļas nogalēs notiks pasākumi ģimenēm ar bērniem Redanā – spēle “Sajūtu labirints”, kur dalībniekiem tiek dota iespēja neparasti izbaudīt sajūtas, koncentrējoties uz atsevišķām maņām – redzi, dzirdi, tausti, ožu, garšu. Lai pastiprinātu konkrētas maņas uztveri, uz laiku tiek “atņemta” kāda cita maņa. Izbaudīt sajūtas varēs, ejot cauri vairākām Redana forta būvēm, kur būs jāveic uzdevumi, koncentrējoties uz kādu no maņām. Nobeigumā katrai ģimenei balvā tiks spēle “Karosta”.

Tiks piedāvātas arī četras “muzikālas” velo ekskursijas ar gidu pa Karostas populāriem objektiem, slepenām Karostas meža takām un pamestiem militāriem objektiem, nobeigumā pikniks.

 

Pasākumu programma maijā:

  1. maijā pārgājien pa Brīvības taku,
  2. maijā “Sajūtu labirints” Redanā,
  3. maijā velo ekskursija pa Karostu.

 

Tā kā dalībnieku skaits vienā pasākumā ir ierobežots, piedalīties varēs, iepriekš piesakoties pa tel. 26369470. Pieteikumi tiks reģistrēti pieteikšanās secībā, un, ja pieteiksies vairāk dalībnieku, priekšroka tiks dota ģimenēm pieteikšanās secībā, kamēr sasniegts paredzētais grupas dalībnieku skaits. Pārējie tiks aicināti piedalīties kādā no nākamajiem pasākumiem.

 

25.04.2022
- Preses relīze

Ceturtdien, 28.aprīlī, pl.16 svinīgi tiks atklāts Karostas un Neatkarības kara muzejs Redanā.

Redanu apsaimnieko un muzeju izveidojusi Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar Liepājas pašvaldības atbalstu. Muzejā ir apskatāmas vairākas ekspozīcijas. Viena no tām stāsta par Karostas rašanos, būvniecību un vēsturi. Ekspozīcijas pamatā ir laika līnija, kurā atzīmēti galvenie notikumi Karostas vēsturē no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Laika līniju papildina laika posmiem atbilstoši priekšmeti. Interesanti, ka lielākā daļa izstādīto priekšmetu ir atrasti Karostā.

Apskatāma arī Ritvara Embrekta veidota multimediāla performance par Karostu, kas tapa “KAROSTAS FESTIVĀLA 2021. Sapnis par nākotni” ietvaros.

Īpaši jaunajam muzejam ir veidots izgaismots trīsdimensiju objekts – Liepājas karte ar izceltu Karostu, svarīgāko celtņu un nocietinājumu maketiem. Muzejā izveidota arī karte, kas parāda 19./20.gs. mijā būvēto Liepājas cietoksni un tā bruņojumu.

Otra jaunā muzeja tēma ir Neatkarības karš 1919. gadā un brīvības cīņas, kas notika Liepājā. Kā zināms, viena no izšķirošajām cīņām notika tieši Redanā 1919. gada 14. novembrī, kam par godu nosaukta iela – 14.novembra bulvāris, uz kura atrodas Redans. Šī muzeja daļa veidota kā neatkarības cīņu slavas zāle, kur pieminēti varoņi, kam varam pateikties par savas valsts brīvību. Eksponēti arī brīvības cīnītāju un bermontiešu tērpi, ieroču replikas un sadzīves priekšmeti.

Muzeja idejas autori ir KGB darbinieki, kas paši ir sagatavojuši informāciju, atvēlējuši muzejam savas privātkolekcijas, meklējuši eksponātus un iekārtojuši muzeju. Dizaina un scenogrāfijas autore ir Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis, trīsdimensiju objekta autors – Jānis Auniņš, Karostas ēku maketu aurtors – Valdis Liparts.

Muzejā visa informācija ir latviešu un angļu valodās.

Muzejs būs atvērts 30.aprīlī no 11-17, maijā – sestdienās un svētdienās no 11-17, citā laikā – pēc pieprasījuma, bet, sākot ar jūniju, katru dienu no 11-17. Redans atrodas 14.novembra bulvārī 82/86.

Redana teritorijā ar pašvaldības atbalstu iekārtota vieta ārtelpu nodarbībām un piknikiem. Redanā apskatāmi Karostas festivālu laikā tapušie mākslas darbi – sienu gleznojumi un instalācijas. Arī šogad Karostas festivālā, kas notiks no 6.-12.jūnijam, Redanā taps jauni mākslas darbi.

Šogad Redanā tiks izveidota jauna spēle “Noslēpumu sala Redans”, kas būs piemērota ģimenēm, skolēniem, dažādām grupām, un uzņēmumu pasākumiem.

Šovasar Redanā regulāri notiks dažādi bezmaksas pasākumi ģimenēm ar bērniem.

24.03.2022
- Uncategorized

ATLAIDES KAROSTAS CIETUMA UN REDANA APMEKLĒTĀJIEM,

kas, uzrādot Ukrainas iekšzemes vai ārzemju pasi, ID karti vai citu dokumentu, apliecina, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs.

 

Karostas cietumā biļešu cenas ar atlaidi:

pieaugušajiem 3,50 €,

skolēniem,studentiem, pensionāriem, invalīdiem 2,00€.

 

Neatkarības un brīvības cīņu muzejā Redanā

ieejas maksa ar atlaidi:

pieaugušajiem 3,50 €,

skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem 2,00€.

Redans atrodas 14.novembra bulvārī, Liepājā,

atvērts: jūnijā, jūlijā, augustā katru dienu 11:00 – 17:00.

13.01.2022
- Uncategorized

Aicinām pieteikties Karostas glābšanas biedrības veidotajos gidu kursos. Kursu mērķis ir sagatavot gidus, kas var vadīt ekskursijas pa Karostu, Karostas cietumu, Redanu, Karostas nocietinājumiem un ūdenstorni latviešu valodā un svešvalodās. Tūristi joprojām labprāt izvēlas personalizētas ekskursijas gida vadībā, arī Karostas cietumā visas ekskursijas notiek tikai gidu vadībā. Līdz ar to vasarā Karostā pietrūkst kvalificētu gidu, īpaši svešvalodās runājošu.

Tāpēc Karostas glābšanas biedrība, izmantojot savus resursus un pieaicinot vieslektorus, rīko mēnesi ilgus gidu kursus. Kursu ietvaros notiks lekcijas, kurās topošie gidi tiks iepazīstināti ar gida darba metodiku, Karostas, Karostas cietuma vēsturi un aktualitātēm, būs mācību ekskursijas pa Karostas cietumu, Redanu, nocietinājumiem un Karostu. Kursanti apgūs runas mākslu, tiks iepazīstināti ar militārā tūrisma mantojuma aktualitātēm, Karostas attīstību Liepājas SEZ kontekstā. Kursu noslēgumā paredzēts arī eksāmens, kurā tiks izvērtētas pretendentu zināšanas un gida prasmes. Tiem kursu dalībniekiem, kuri būs ieinteresēti un būs apguvuši vajadzīgās prasmes, Karostas glābšanas biedrība piedāvās vadīt ekskursijas nākamajā tūrisma sezonā.

Kursi notiks galvenokārt nedēļas nogalēs. Kursi sāksies 22. janvārī. Kursu dalības maksa ir 40 eiro. Lai pieteiktos kursiem, līdz 20.janvārim jānosūta CV un motivācijas vēstule uz e-pastu info@karostascietums.lv

21.12.2021
- Uncategorized

Karostas cietums dodas Ziemassvētku brīvdienās un būs slēgts līdz janvārim.

Tiksimies janvārī!

Sekojiet informācijai.

06.12.2021
- Uncategorized

Gaidām Jūs cietumā!

Karostas cietums atvērts apmeklētājiem

3., 4., 5., decembrī,

10., 11., 12., decembrī,

17., 18., 19. decembrī un

25., 26. decembrī

Ekskursijas sākas pl. 12, 13, 14, 15 un 16.

 

Gaidīsim Jūs arī 1. un 2. janvārī,

kā arī turpmāk piektdienās, sestdienās un svētdienās!

18.11.2021
- Uncategorized

Gaidām Jūs cietumā!

Karostas cietums atvērts apmeklētājiem

18., 19., 20., 21. novembrī un

26., 27., 28. novembrī.

Ekskursijas sākas pl. 12, 13, 14, 15 un 16.

15.10.2021
- Uncategorized

Karostas cietums oktobrī atvērts apmeklētājiem piektdienās, sestdienās, svētdienās no pl.12 līdz 16. Ekskursijas notiek katrā stundā – pl. 12, 13, 14, 15 un 16.

Citā laikā, iepriekš piesakoties.

15.09.2021
- Jaunākā ziņa

Arī šogad esam sagatavojuši interesantus piedāvājumus un draudzīgas cenas lieliskām aktivitātēm un piedzīvojumiem!

Šie ir piedāvājumi skolēnu grupām, iepriekš piesakoties pa tel. 26369470 vai e-pastu: info@karostascietums.lv

  • Pārgājiens pa Brīvības taku

Kopējais garums 6 km. Ilgums aptuveni 1,5 st.

Pārgājiens noslēdzas Redanā ar lekciju “ Neatkarības kara Liepājas stāsts” ilgums 40 min.

 

  • Spiegu spēle “Bēgšana no PSRS” 

Spēles uzdevums: saliedēti darbojoties, pārvarēt dažādus šķēršļus, atrast draugu, kurš pats nav spējīgs pārvietoties, un nogādāt viņu drošībā – līdz zemūdenei. Komanda darbojas pēc devīzes „Viens par visiem, visi par vienu!”. Svarīgākais šajā spēlē ir komandas gars, savstarpēja izpalīdzība un „drauga pleca” sajūta. Atrodoties PSRS pierobežas zonā, ir jāpārvietojas klusu, slēpjoties un izlūkojot apkārtni. Ja kādu no komandas pamanīs robežsargi, tiks sacelta trauksme, un spēle ir beigusies. Uzdevums nav izpildīts.

Spēle notiek Ziemeļu fortos – pazemē un virszemē. 

Cena: 6 eiro no personas.

 

  • Karostas cietuma apmeklējums

Ekskursija

Ilgums 45 min.

Cena: 2 eiro no personas.

 

Ekskursija ar šova elementiem

Ilgums 1 stunda.

Cena: 4.00 no personas.

 

Izrāde “ Aiz restēm”

Ilgums 1,5 stunda.

Cena: 6 eiro no personas.

 

  • Pusdienas bufetē

Makaroni “Po flotski” 2.50 eiro

Kotlete ar vārītiem kartupeļiem 3 eiro

Makaroni “Po flotski” + deserts (šokolādes krēms ar ķīseli) 4 eiro

Kotlete ar vārītiem kartupeļiem + deserts (šokolādes krēms ar ķīseli) 4.50 eiro

 

  • Gida pakalpojumi

“Brīvības taka” mazais loks (1.5 st.)  30 eiro no grupas

Redans (1 st.) 2 eiro no personas 

Karosta (2 st.) 35 eiro no grupas