Jaunumi

14.06.2022
- Preses relīze

Karostā aizvadīta brīnišķīga nedēļa, kurā Karostas festivāls vienoja mākslu un mūziku, senos spēkratus, tika atklātas jaunas vietas un radītas jaunas idejas, diskutēts par aktuālo, un vienkārši baudīta vasara un kopā būšana.

Karostas festivālā šogad piedalījās 14 mākslinieki no 6 dažādām valstīm. Viņi veidoja mākslas darbus Karostas cietumā, ūdenstornī un Redanā, kā arī instalāciju Karostas Arsenālā.

Karostas ūdenstornī tika atklātas mākslinieku rezidences. Mākslinieki strādās ūdenstornī visu vasaru, un apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt mākslinieku līdzatvestās izstādes, bet arī sekot radošajam procesam. Karostas ūdenstornis atvērts apmeklētājiem trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no pl. 13-18 un sestdienās no pl. 12-15. Ūdenstornī strādā tēlnieks Egons Peršēvics, gleznotāji Reinis Liepa un Veronika Frolova.

Redanā instalāciju ar nosaukumu “Buča” izveidojis Kirils Panteļējevs. Kirils Panteļējevs: “Galvenā tēma darbā ir dzīves pretrunas, tas ir, spēks pret maigumu, agresija pret neaizsargātību, vieglprātība pret pārdomām un rūpēm. Instalālcijas forma ir aizgūta no Salvadora Dalī, viņa slavenā dīvāna lūpu formā. Nosaukums “Buča” no vienas puses, nes sevī zināmu rotaļīgumu, glamūru, no otras puses, drāma, karš un upuris. Traģēdija Bučas pilsētā tagad ir zināma visai pasaulei. Izmantotais materiāls ir riepas – galu galā riepas izmanto pagaidu nocietinājumiem, ceļu bloķēšanai. Tāpēc es mēģināju savienot nesaistītas lietas. Lūk, kas tagad notiek! Galu galā mēs joprojām nevaram saprast un pieņemt, kā var notikt tas, kas tagad notiek Ukrainā! Mūsu civilizētā un izlutinātā pasaule pēkšņi ieraudzīja kaut ko tādu, ko vienkārši nav iespējams “sagremot”. Šī pretruna veidoja mana darba pamatu.”

Redanā apskatāmi arī spāņu mākslinieku SERGARE sienu gleznojumi – meitenes portrets un vardīte laivā, kā arī igauņu mākslinieces Reelika Tooming gleznojums “Zvēru restorāns”, Kim Schmitz Coll no koka veidotā instalācija un karostnieka Igora Ničaja “levitējošie galdiņi”.

Karostas cietuma kamerās apskatāmi Clara Cabrera un Luis Guevara portretu gleznojumi un Aijas Vidneres instalācija “Zudusī paradīze”, kuru Aija izveidojusi, ietekmējoties no Melānijas Vanagas grāmatas “Veļupes krastā”. Atmodas bulvārī 21 visiem pamanāms ir lielformāta sienas gleznojums, kuru veidojis Element-ton – karostnieks, kurš piedalās festivālā jau trešo gadu. Visu nedēļu festivālā piedalījās arī masku meistars un performanču mākslinieks no Lielbritānijas Huge Sillytoe, kura uzstāšanās bija vērojama gan ūdenstornī, gan Karostas cietumā.

Vēl visu šo nedēļu līdz 19.06. apskatāma Karostas Arsenālā izveidotā instalācija “SHELTER” (patvērums). Arsenāls atrodas Karostā pa ceļam no Beberliņiem uz Ziemeļu molu, vieta kartē apskatāma šeit https://goo.gl/maps/t22GZwS7HTLeYRVq5

Karostas festivāls sestdien pulcēja gandrīz 100 senos spēkratus. Notika diskusija par Karostai aktuāliem jautājumiem. Diskusijas jaukākā atziņa bija tāta – labi, ka vairs nav jāstrīdas par to, vai Karostā ir jābūt armijai, industrijai, mākslai un kultūrai; tagad visi piekrīt, ka tam visam ir vieta un nākotne Karostā. Festivāla pasākumos piedalījās 28 mūziķi no 6 dažādām apvienībām, tajā skaitā no Liepājas 2. mūzikas skolas.

Organizētāji, Karostas glābšanas biedrība, lēš, ka Karostas festivāla pāsākumus šogad apmeklēja vairāk kā 10 000 cilvēku. Visi pasākumi bija bez maksas. Karostas festivālu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.

 

 

24.05.2022
- Preses relīze

Šogad Karostas festivāls norisināsies no 6. līdz 12. jūnijam. Tas sāksies ar mākslinieku plenēru un atvērtajām darbnīcām. Pirmie mākslinieki ieradīsies Karostā jau 5.jūnijā, lai 6 .jūnijā varētu uzsākt radošo procesu.

Karostas ūdenstornī šogad darbosies tēlnieks Egons Peršēvics un mākslinieki Reinis Liepa un Veronika Frolova. Karostas ūdenstornis atkal pārtaps par atvērtām mākslinieku darbnīcām, kur apmeklētājiem visas vasaras garumā būs iespēja sekot līdzi radošajam procesam.

Savukārt Redanā strādās Kirils Panteļejevs, kurš veidos apjomīgu instalāciju, spāņu mākslinieku grupa SERGARE no Burgosas un igauņu māksliniece Reelika Tooming, kas veidos sienu gleznojumus. Instalāciju veidos arī karostnieks Igors Ničajs. Karostas mākslinieks Element-ton veidos lielformāta gleznu uz nama sienas Atmodas bulvārī 21.

Karostas cietumā spāniete Clara Cabrera, kas patlaban dzīvo Liepājā, un Luis Guevara no Venecuēlas uz kameru sienām zīmēs apmeklētāju un darbinieku portretus. Savukārt karostniece Aija Vīdnere veidos instalāciju “Zaudētā paradīze”.

Šogad Karostas festivālā “tiks atklāts” vēl viens jauns Karostas objekts – Arsenāls, pamestais cara laika pulvera pagrabs – milzīgs pazemes angārs Karostas mežā, kurā Ritvars Embrekts veidos instalāciju SHELTER. Tā būs apskatāma piektdien, sestdien un svētdien.

Piektdien, 10.jūnijā, pulksten 15 tiks atklāti mākslas darbi Karostas ūdenstornī, Arsenālā un Element-ton sienas gleznojums Atmodas bulvārī 21.

Sestdienas, 11.jūnija, pasākumu programma sāksies ar jau tradicionālo publisko diskusiju Karostas cietuma pagalmā. Tā sāksies pulksten 11 un tiks translēta Karostas cietuma Facebook kontā. Diskusijas tēma “Karosta – Liepājā, Latvijā, pasaulē”.

Sestdien Karostas cietumā notiks masku mākslinieka no Lielbritānijas Huge Sillytoe radošā darbnīca un performance. Mākslinieka radošā izpausme ir saistīta ar brīvības sajūtas, ko priekšnesumā var sniegt maska, izpēti. Viņš veidos jaunu priekšnesumu, kurā pētīs ieslodzījuma, emancipācijas, būru, bēgšanas un identitātes tēmas.

Visu dienu Karostas cietumā darbosies vintage tirdziņš.

Sestdien Karostā pulcēsies senie spēkrati. Tos būs iespējams apskatīt laukumā Katedrāles ielas galā laikā no pulksten 14-16. Pēc tam spēkrati dosies parādes braucienā pa Karostu. Vēlāk vakarā tie pulcēsies Karostas cietuma pagalmā, kur pulksten 19:30 notiks apbalvošana.

Pulksten 20 cietuma pagalmā sāksies retro stila ballīte, uz kuru apmeklētāji aicināti ierasties 60- to, 70- to, 80-to, 90-to gadu tērpos.

Svētdien, 12.jūnijā pasākumi notiks Redanā. Laikā no 12-16 notiks Kirila Panteļējeva instalācijas atklāšana, sienas gleznojumu un I.Ničaja veidotā objekta atklāšana. Koncertēs Liepājas 2.mūzikas skolas audzēkņi, mūziķu grupas “EDE”, “Magone” un “Nejauši” (Roberts Dinters un Valdis Skarevičs kopā ar aktrisi Karīnu Tatarinovu).  Redanā būs tikšanās ar Neatkarības kara varoņiem – Liepājas jauniešiem, kas iejutīsies brīvības cīņu karavīru tēlos. Visas dienas garumā būs plaša programma bērniem, darbosies arī bufete.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība, tas norisināsies jau 4.reizi. Karostas festivālu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.

05.05.2022
- Preses relīze

Karostas glābšanas biedrība šovasar Karostā realizēs projektu “Divpadsmit izzinoši, izklaidējoši, aktīvi un intriģējoši pasākumi ģimenēm ar bērniem Karostā”. Projektu atbalsta Sociālās integrācijas fonds Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros.

Projekta mērķis ir piedāvāt ģimenēm ar bērniem saturīgas un izzinošas atpūtas iespējas, vienlaikus iepazīstot apkārtējo vidi, izzinot patriotiskus vēsturiskus notikumus un piedaloties kopīgos piedzīvojumos.

 

Sākot jau ar maiju, reizi mēnesī notiks pārgājiens ar Karostas gidu pa Brīvības taku ar pārsteigumiem, uzdevumiem un pikniku.

Tāpat reizi mēnesī, bet citās nedēļas nogalēs notiks pasākumi ģimenēm ar bērniem Redanā – spēle “Sajūtu labirints”, kur dalībniekiem tiek dota iespēja neparasti izbaudīt sajūtas, koncentrējoties uz atsevišķām maņām – redzi, dzirdi, tausti, ožu, garšu. Lai pastiprinātu konkrētas maņas uztveri, uz laiku tiek “atņemta” kāda cita maņa. Izbaudīt sajūtas varēs, ejot cauri vairākām Redana forta būvēm, kur būs jāveic uzdevumi, koncentrējoties uz kādu no maņām. Nobeigumā katrai ģimenei balvā tiks spēle “Karosta”.

Tiks piedāvātas arī četras “muzikālas” velo ekskursijas ar gidu pa Karostas populāriem objektiem, slepenām Karostas meža takām un pamestiem militāriem objektiem, nobeigumā pikniks.

 

Pasākumu programma maijā:

  1. maijā pārgājien pa Brīvības taku,
  2. maijā “Sajūtu labirints” Redanā,
  3. maijā velo ekskursija pa Karostu.

 

Tā kā dalībnieku skaits vienā pasākumā ir ierobežots, piedalīties varēs, iepriekš piesakoties pa tel. 26369470. Pieteikumi tiks reģistrēti pieteikšanās secībā, un, ja pieteiksies vairāk dalībnieku, priekšroka tiks dota ģimenēm pieteikšanās secībā, kamēr sasniegts paredzētais grupas dalībnieku skaits. Pārējie tiks aicināti piedalīties kādā no nākamajiem pasākumiem.

 

25.04.2022
- Preses relīze

Ceturtdien, 28.aprīlī, pl.16 svinīgi tiks atklāts Karostas un Neatkarības kara muzejs Redanā.

Redanu apsaimnieko un muzeju izveidojusi Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar Liepājas pašvaldības atbalstu. Muzejā ir apskatāmas vairākas ekspozīcijas. Viena no tām stāsta par Karostas rašanos, būvniecību un vēsturi. Ekspozīcijas pamatā ir laika līnija, kurā atzīmēti galvenie notikumi Karostas vēsturē no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Laika līniju papildina laika posmiem atbilstoši priekšmeti. Interesanti, ka lielākā daļa izstādīto priekšmetu ir atrasti Karostā.

Apskatāma arī Ritvara Embrekta veidota multimediāla performance par Karostu, kas tapa “KAROSTAS FESTIVĀLA 2021. Sapnis par nākotni” ietvaros.

Īpaši jaunajam muzejam ir veidots izgaismots trīsdimensiju objekts – Liepājas karte ar izceltu Karostu, svarīgāko celtņu un nocietinājumu maketiem. Muzejā izveidota arī karte, kas parāda 19./20.gs. mijā būvēto Liepājas cietoksni un tā bruņojumu.

Otra jaunā muzeja tēma ir Neatkarības karš 1919. gadā un brīvības cīņas, kas notika Liepājā. Kā zināms, viena no izšķirošajām cīņām notika tieši Redanā 1919. gada 14. novembrī, kam par godu nosaukta iela – 14.novembra bulvāris, uz kura atrodas Redans. Šī muzeja daļa veidota kā neatkarības cīņu slavas zāle, kur pieminēti varoņi, kam varam pateikties par savas valsts brīvību. Eksponēti arī brīvības cīnītāju un bermontiešu tērpi, ieroču replikas un sadzīves priekšmeti.

Muzeja idejas autori ir KGB darbinieki, kas paši ir sagatavojuši informāciju, atvēlējuši muzejam savas privātkolekcijas, meklējuši eksponātus un iekārtojuši muzeju. Dizaina un scenogrāfijas autore ir Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis, trīsdimensiju objekta autors – Jānis Auniņš, Karostas ēku maketu aurtors – Valdis Liparts.

Muzejā visa informācija ir latviešu un angļu valodās.

Muzejs būs atvērts 30.aprīlī no 11-17, maijā – sestdienās un svētdienās no 11-17, citā laikā – pēc pieprasījuma, bet, sākot ar jūniju, katru dienu no 11-17. Redans atrodas 14.novembra bulvārī 82/86.

Redana teritorijā ar pašvaldības atbalstu iekārtota vieta ārtelpu nodarbībām un piknikiem. Redanā apskatāmi Karostas festivālu laikā tapušie mākslas darbi – sienu gleznojumi un instalācijas. Arī šogad Karostas festivālā, kas notiks no 6.-12.jūnijam, Redanā taps jauni mākslas darbi.

Šogad Redanā tiks izveidota jauna spēle “Noslēpumu sala Redans”, kas būs piemērota ģimenēm, skolēniem, dažādām grupām, un uzņēmumu pasākumiem.

Šovasar Redanā regulāri notiks dažādi bezmaksas pasākumi ģimenēm ar bērniem.

24.03.2022
- Uncategorized

ATLAIDES KAROSTAS CIETUMA UN REDANA APMEKLĒTĀJIEM,

kas, uzrādot Ukrainas iekšzemes vai ārzemju pasi, ID karti vai citu dokumentu, apliecina, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs.

 

Karostas cietumā biļešu cenas ar atlaidi:

pieaugušajiem 3,50 €,

skolēniem,studentiem, pensionāriem, invalīdiem 2,00€.

 

Neatkarības un brīvības cīņu muzejā Redanā

ieejas maksa ar atlaidi:

pieaugušajiem 3,50 €,

skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem 2,00€.

Redans atrodas 14.novembra bulvārī, Liepājā,

atvērts: jūnijā, jūlijā, augustā katru dienu 11:00 – 17:00.

13.01.2022
- Uncategorized

Aicinām pieteikties Karostas glābšanas biedrības veidotajos gidu kursos. Kursu mērķis ir sagatavot gidus, kas var vadīt ekskursijas pa Karostu, Karostas cietumu, Redanu, Karostas nocietinājumiem un ūdenstorni latviešu valodā un svešvalodās. Tūristi joprojām labprāt izvēlas personalizētas ekskursijas gida vadībā, arī Karostas cietumā visas ekskursijas notiek tikai gidu vadībā. Līdz ar to vasarā Karostā pietrūkst kvalificētu gidu, īpaši svešvalodās runājošu.

Tāpēc Karostas glābšanas biedrība, izmantojot savus resursus un pieaicinot vieslektorus, rīko mēnesi ilgus gidu kursus. Kursu ietvaros notiks lekcijas, kurās topošie gidi tiks iepazīstināti ar gida darba metodiku, Karostas, Karostas cietuma vēsturi un aktualitātēm, būs mācību ekskursijas pa Karostas cietumu, Redanu, nocietinājumiem un Karostu. Kursanti apgūs runas mākslu, tiks iepazīstināti ar militārā tūrisma mantojuma aktualitātēm, Karostas attīstību Liepājas SEZ kontekstā. Kursu noslēgumā paredzēts arī eksāmens, kurā tiks izvērtētas pretendentu zināšanas un gida prasmes. Tiem kursu dalībniekiem, kuri būs ieinteresēti un būs apguvuši vajadzīgās prasmes, Karostas glābšanas biedrība piedāvās vadīt ekskursijas nākamajā tūrisma sezonā.

Kursi notiks galvenokārt nedēļas nogalēs. Kursi sāksies 22. janvārī. Kursu dalības maksa ir 40 eiro. Lai pieteiktos kursiem, līdz 20.janvārim jānosūta CV un motivācijas vēstule uz e-pastu info@karostascietums.lv

21.12.2021
- Uncategorized

Karostas cietums dodas Ziemassvētku brīvdienās un būs slēgts līdz janvārim.

Tiksimies janvārī!

Sekojiet informācijai.

06.12.2021
- Uncategorized

Gaidām Jūs cietumā!

Karostas cietums atvērts apmeklētājiem

3., 4., 5., decembrī,

10., 11., 12., decembrī,

17., 18., 19. decembrī un

25., 26. decembrī

Ekskursijas sākas pl. 12, 13, 14, 15 un 16.

 

Gaidīsim Jūs arī 1. un 2. janvārī,

kā arī turpmāk piektdienās, sestdienās un svētdienās!

18.11.2021
- Uncategorized

Gaidām Jūs cietumā!

Karostas cietums atvērts apmeklētājiem

18., 19., 20., 21. novembrī un

26., 27., 28. novembrī.

Ekskursijas sākas pl. 12, 13, 14, 15 un 16.

15.10.2021
- Uncategorized

Karostas cietums oktobrī atvērts apmeklētājiem piektdienās, sestdienās, svētdienās no pl.12 līdz 16. Ekskursijas notiek katrā stundā – pl. 12, 13, 14, 15 un 16.

Citā laikā, iepriekš piesakoties.