Redans ir daļa no 19.gs beigās būvētā cara laika cietokšņa, kurā 1919.gadā notika sīvas cīņas, aizstāvot Liepāju pret Bermonta karaspēku. Tagad Redanā ir iespējams iepazīties ar Liepājas cietokšņa vēsturi un varonīgo Liepājas aizstāvēšanu 1919.gadā.

No 2019. gada 27.maija līdz 9.jūnijam Redanā Karostas festivāla ietvaros notika starptautisks mākslinieku plenērs, kurā piedalījās 15 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm. Redanā tapa darbi, kas tika veltīti Brīvības cīņu simtgadei. Savukārt 2020. gada jūnijā Karostas festivāla ietvaros Redanā sienu gleznojumus veidoja divas mākslinieces – Katrīna Vīnerte no Latvijas un Katrina Kolk no Igaunijas. Tie ekskursiju ietvaros ir apskatāmi Redanā.

2021. gadā Karostas festivāla laikā Redanā strādāja četri mākslinieki – Ivars, Helēna un Anna Heinrihsoni un Kristians Brekte, kā arī jaunie mākslinieki – LMMDV audzēkņi  un Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas absolventi. 6 minūšu garu audio-video performanci speciāli Karostas festivālam veidoja multimākslinieks Ritvars Embrekts.

Ivars Heinrihsons: “Esmu gleznotājs, bet darbojos arī citās izteiksmes formās. Atrodoties pazemes drūmajos koridoros un iztēlojoties aizgājušos laikus, rodas vēlme kaut kur rauties, skriet vai kliegt. Tas sasaucas ar maniem līdzšinējiem motīviem glezniecībā, kur dominē iekšējs nemiers, kustība, ekspresija.”

Helēna Heinrihsone: “Ierasti strādāju ar eļļas krāsām uz audekla, bet piesaista arī akvarelis, porcelāna apgleznošana, animācija. Reta iespēja ir siena, mūris – saikne ar arhitektūru, kas diktē savus nosacījumus. Pirms gada, apmeklējot Karostu, izjūtot vēstures traģiskos notikumus, kas kontrastēja ar plaukstošo dabu visapkārt, veidojās sajūtas, ka arī mana vieta ir šeit.”

 

Redanā top Karostas un Neatkarības kara muzejs, ko plānots atvērt 2021. gada 14.novembrī.

Redanā ir labiekārtota piknika vieta ar galdiem, soliem, bufetes nojumi un nelielu skatuves platformu, kas tapusi ar Liepājas domes finansiālu atbalstu. Vieta piemērota dažādām jaunām iniciatīvām, izglītojošiem pasākumiem, kā arī cilvēku ikdienas atpūtai.

 

Ekskursijas Redanā

jūnijā, jūlijā, augustā katru dienu 11.00-17.00,

citā laikā – iepriekš piesakoties.

Ekskurijas ilgums aptuveni 45 minūtes.

Cena

3,50 EUR pieaugušajiem

2 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem

bērniem līdz 6 gadiem bez maksas

bērniem ar 3+ ģimenes karti bez maksas.

Adrese 14.novembra bulvāris 82/86.

 

Ekskursija ar gidu pa Brīvības cīņu vietām Karostā

Ilgums – 2 stundas.

Cena no 35 eiro no grupas.

Ekskursiju var pieteikt pa tel. +371 26369470 vai e-pastu info@karostascietums.lv