Leģenda stāsta, ka Redanā kādreiz bijis pilskalns un tur dzīvojuši rūķi…

Rūķi ir atgriezušies, lai sagādātu svētku sajūtu lieliem un maziem. Rūķi Redanā jau būvē BRĪNUMCIEMU un gaidīs bērnus un vecākus, sākot ar 1.decembri.
Svētki katra vēlmēm un iespējām. Ziemassvētku vecītis, rotaļas, radošās darbnīcas, jaunās rūķu dejas un rotaļas, silti ēdieni un dzērieni lielākām un pavisam mazām grupām.
Pasākums svaigā gaisā un zem jumta.
Aicinām laicīgi pieteikt pasākumus kolektīva saliedēšanai, svētku ieskandināšanai un jautrai laika pavadīšanai gan lieliem, gan maziem pa tel. 26369470.

 

Tajos sensenos laikos, kad kliņģeru lietus lija, kad koki vēl runāja un egles ziemā valkāja baltus lāčādas kažokus, Tosmares pilskalnā dzīvoja Rūķi un dzīvoja Cilvēki. Kopīgi viņi strādāja, svinēja svētkus un rūpējās viens par otru. Bet ar laiku cilvēki kļuva slinki, skaudīgi un varaskāri.

”Kāpēc mums ir jāstrādā, ja to var mūsu vietā izdarīt Rūķi?”

Allaž labsirdīgos Rūķus tas apbēdināja, un kādu nakti melni mākoņi savilkās virs pilskalna, pērkona tētiņš ducināja, mesdams savus dusmīgos acu zibšņus, četri vēju brāļi gaudodami pūta gaisā virpuļus…  Rītam austot, nepalika ne miņas no Tosmares pilskalna un Rūķiem, tik tālumā bija redzama dūmakaina jūra. Kur palika Cilvēki, arī neviens nezināja. Visas pilskalna takas ar laiku aizauga, krūmāji sakļāvās, un bargās ziemās ledaini vēji rīkoja tukšā pilskalnā skriešanas sacencības.

Tā tas notika tajos senajos laikos…

Vēlāk, kad Liepājā būvēja nocietinājumus, vietā, kur senāk bijis pilskalns, uzbūvēja Redana fortu. 

Kā zināms, Santa Klausam no Ziemeļpola ir palīgi Elfi, Ziemassvētku vecītim Lapzemē ir Rūķi, Salatētim – Sniegbaltīte, tikai mūsu Kurzemes Ziemassvētku vecītis bija viens bez palīgiem, un arvien grūtāk viņam bija sagatavot dāvanas bērniem savā dāvanu darbnīcā, un kur nu vēl visus apciemot pašā Ziemassvētku vakarā!

Tā nu vienu dienu Vecīša priekšā nostājas mazs vīrelis. Brūni zaļas ūziņas, koka  tupeles, zaļš kamzolis un zaļa  mice galvā – daiļš bezgala! Tas bija senā Tosmares pilskalna Rūķis. Parunājās ar Ziemassvētku vecīti par šo un to, uzklausīja viņa bēdu par daudzajiem darbiem, apspriedās ar pārējiem Rūķiem, un kopā viņi nolēma  palīdzēt Ziemassvētku vecītim dāvanu darināšanā un dalīšanā. Jo īstenībā Rūķi bija noilgojušies pēc cilvēkiem, pēc kopīgiem darbiem un pēc svinētiem svētkiem. Par prieku Kurzemes Ziemassvētku vecītim rosība un  darbs varēja sākties!

Nekur tālu no savas pilskalna vietas Rūķi negribēja iet, tāpēc turpat Redanā uzbūvēja savu BRĪNUMCIEMU.

CENAS

Līdz 10 personām 120 euro, ilgums 1 stunda;

Līdz 20 personām 240 euro, ilgums 1,5 stunda;

Rotaļas + darbnīcas + tikšanās ar Ziemassvētku vecīti (ja ir līdzi dāvanas, tad to pasniegšana).

Cenā iekļauta tēja ar piparkūkām, bērniem līdz 3 gadu vecuma ieeja bez maksas.

 

UZŅĒMUMIEM

Personu skaits līdz 50, cena 400 euro, ilgums 2 stundas;

Rotaļas + darbnīcas + tikšanās ar Ziemassvētku vecīti (ja ir līdzi dāvanas, tad to pasniegšana) +

Cenā iekļauta tēja ar piparkūkām, bērniem līdz 3 gadu vecuma ieeja bez maksas.

 

PAPILDUS:

Ēdināšana.

“Ugunīgie rūķi” 180 euro (ugunsšovs, ilgums 10 min.).

Laimes liešana un nākotnes pareģošana 80 euro.